CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Asus EEE 1000 a 1200 serie

Nenabíjí? Nereaguje na tlačítko? Je to skrytá vada!
Každý notebook má své mouchy a mušky. Někde je to lesklý povrch, na kterém zůstávají otisky, jinde zase lesklý displej na kterém je vidět každé smítko. Notebook je těžký a nepřenosný, nebo je třeba moc malý. Ať tak nebo tak, jsou to pouze kosmetické vady a nedostatky, ale některé notebooky mají i své vnitřní mušky a mouchy a ty se objevují většinou těsně po uplynutí záruční doby.

Tyto asusy trpí takovou velmi atypickou závadou. Stane se, že přestane nabíjet, nereaguje na zapnutí. Jeden by si myslel, že to bude adaptérem, ale ono to tak není. Adaptéry jsou v 99% případů naprosto v pořádku. Chyba je totiž na druhé straně a to v konektoru, který praskne uvnitř. Zvenku to není vidět a tak se netbook jeví jako úplně v pořádku, ale po rozebrání je prasklina vidět na první pohled.

Na netboocích je skvělé, že se dají velmi snadno přenášet. Jenže když člověk spěchá, hodí ho do tašky a jde a mnohdy ho zapomene vypnout. Z batohu nebo tašky pak netbook nasává prach a ten se usazuje na žebrování ventilátoru a zhoršuje tak průchod vzduchu. Stejně tak to je, když si ho dáme na klín, nebo jej položíme na deku. Není tedy špatné nechat jej jednou za čas pročistit.