CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

HP Pavilion DV6000, DV9000 nereaguje na tlačítko

Další častou závadou, kterou trpí notebooky HP Pavilion řady dv6000 a dv9000 je chyba v napájení. Notebook vůbec nereaguje na tlačítko ON. Pokud chcete vědět více čtěte dále…

Závada se na rozdíl od chyby GPU nebo chipsetu projevuje tím, že notebook je zcela „mrtvý“. Nereaguje na tlačítko pro spuštění ani nedobíjí baterii.

Chyba je způsobena nevhodným návrhem rozmístění součástek napájení na základní desce. Po určité době provozu (většinou těsně po záruce 🙂 ) se tato chyba projeví a notebook nejde zapnout.

Protože se v poslední době u nás objevují desítky těchto notebooků, je zřejmé, že se jedná o systémovou chybu a bude se projevovat ve velké míře.

Naštěstí oprava je proveditelná na komponentové úrovni. Umíme vyměnit jen vadné součástky a tak nemusíte kupovat hned celou základní desku. Všechny součástky máme skladem a proto délka opravy nepřesáhne několik dní od diagnostiky, která je u nás VŽDY ZDARMA.
A cena? Vždy ji určujeme přesně podle diagnostiky a u této závady lze očekávat cenu do 3000,- Kč. A to se ještě za tyto notebooky jistě vyplatí.