CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

HP ProBook 4530 rozsvítí se jen kontrolky

I mistr tesař se někdy utne a přesně to se stalo u tohoto modelu ProBooku.  Tento model byl v době svého prodeje velmi populární a ani výrobce netušil, co se z něj nakonec vyklube. Bohužel se po 2 letech ukázalo, že chipset, který byl při sestavování použit, nebyl úplně šťastnou volbou. …

I mistr tesař se někdy utne a přesně to se stalo u tohoto modelu ProBooku. Tento model byl v době svého prodeje velmi populární a ani výrobce netušil, co se z něj nakonec vyklube. Bohužel se po 2 letech ukázalo, že chipset, který byl při sestavování použit, nebyl úplně šťastnou volbou. Chipsety u tohoto modelu teď odcházejí hromadně.

Tato chyba se projevuje tak, že jen tak ze dne na den notebook nejde zapnout. Nebo lépe zapnout jde, ale rozsvítí se jen kontrolky, rozeběhne se ventilátor, ale nic jiného se nestane. Jindy se stane, že se stále dokola restartuje.

V jiných servisech by chtěli desku vyměnit za jinou, ale u nás měníme jen špatný chip za nový. Tato oprava je trvalá, ale kdyby se něco pokazilo, dáváme na opravu desky záruku 3 měsíce. Pokud je něco špatně, tak se to v těchto 3 měsících projeví.

Také se může stát, že se notebook začne přehřívat. Tento problém by mělo odstranit pravidelné čištění. Doporučuje se notebook pročistit tak jednou ročně, podle toho jak moc se vyskytuje v prašném prostředí (deka, postel, gauč, sedačka…).