CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Lenovo c540 all in one nejde zapnout?

CENOVĚ DOSTUPNÝ KOMPAKTNÍ 23″ POČÍTAČ ALL-IN-ONE

Elegantní, rychlý a kompaktní 23” počítač C540 All-in-One je atraktivním, cenově dostupným řešením pro domácí použití. Pokud hledáte náhradu za váš starý, neskladný stolní počítač, Lenovo C540 pro vás představuje ideální volbu. Vyberte si model s volitelnou dotykovou technologií pro moderní interaktivní komunikaci s vašim počítačem.

Ano, takto lákal své zákazníky výrobce. Ovšem cenově dostupný znamená také ekonomicky vyrobený. A důsledkem této ekonomiky je minimalizace všeho, co není úplně nezbytné, případně „optimalizace“těch nezbytných věcí.

Výsledkem je, že po dvou letech (zrovna po konci záruky) se začíná objevovat velmi častá závada a tou je selhání napájení procesoru – na obrázku v červeném kruhu. Přestože základní deska je koncepčně více podobná notebookové desce, tak hostí desktopový procesor, který ji zřejmě dával zabrat více, než výrobce očekával.

Nevýhodou all in one obecně je fakt, že v případě poruchy základní desky je velmi složité a drahé ji nechat vyměnit za novou (tedy v porovnání s PC typu desktop). A pokud zařízení po 2 letech vyhodíte, tak se cenová dostupnost draze nevyplatila.

Naštěstí máme řešení v opravě komponent základní desky, u totoho modelu opravě napájení základní desky. Opravu lze provést v relativně krátké době, všechny potřebné součástky máme skladem.

AIO lenovo c540 základní deska_vada