CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Acer Aspire S3 – nefunkční displej

 

 

 

Ultrabook tenký jako tablet a přesto výkonný jako běžný notebook. Extrémně nízká hmotnost pouhých 1,4 kg a šasi tenké 13,3 mm jsou jasným důkazem jedinečnosti nového Acer Aspire S3. Kombinace hliníku a hořčíku dodává ultrabooku exkluzivní vzhled a zaručí vám obdiv všech v okolí. Skvěle se přenáší a ještě lépe se na něm pracuje, protože využívá speciální systém chlazení, který udržuje oblast klávesnice příjemně chladnou. Extrémní mobilitu završuje baterie se schopností napájet počítač až 6 hodin. Pracujte nebo si užívejte nekončící zábavu kdekoliv a kdykoliv. Vážně? 🙂

Tedy spíše dokud se vám nezlomí LCD kabel. Záměrně píšeme dokud a ne pokud. Lze očekávat, že tato nemoc navštíví většinu populace acerů aspirů s3.

V tomto konkrétním případě se o kabel de-facto ani nejedná. Výrobce sáhl po flex „kabelu“, tedy tištěném spoji na ohebném podkladu, který vypadá takto:

S3 lcd cable

Tedy po řešení, od kterého většina výrobců notebooků již dávno utekla právě kvůli jeho mechanické neodolnosti. A tak se není čemu divit, že po pár letech používání tohoto jinak povedeného ultrabooku, dojde k nejhoršímu. Někomu zmizí obraz ihned, ale většinou jde o postupné zhoršování stavu. Majitelé tak často hledají vhodnou polohu displeje, monitorem kroutí a jinak se snaží si pomoci. Občas tak vehementně, že spolu s LCD flexou měníme i prasklý LCD panel. Tedy jemně, prosíme. Pro informaci: závada vzniká v místě, kde je flex omotán kolem levého pantu, jak je vidět zde:

 

 

acer aspire s3 LCD exchange

 

A jak je to s opravou?

Jindy poměrně jednoduchá výměna LCD kabelu (flexu) je komplikována obtočením flexu kolem pantu a také sofistikovaným vedením kolem základní desky. Je tedy nutné rozebrat komplet celý notebook včetně displeje.

Není to teda práce na 5 minut ani pro úplné laiky.

Hotovo. Kabel je vyměněný za nový a jedeme dál. Nejedeme. Tedy dost často ne. Další problém je konektor na displeji, do kterého se zacvakává ten hezký nový a voňavý kabel. Umístit tento jemný a subtilní konektor na LCD, kde tečou poměrně velké proudy a navíc do míst, kde topí LED podsvícení je dokonale vražedná kombinace. Spoje jsou poté již „unavené“ a nový konektor občas zlobí. Nezbývá než každý jeden pin pod mikroskopem napružit. Opět práce, kterou za 5 minut nezvládnete. 🙂

New-Laptop-LCD-Flex-font-b-Video-b-font-font-b-Cable-b-font-For-font

Hotovo. Ano, nyní již ano a definitivně. Tedy než se kabel za pár let znovu zlomí, ale to již tento jedinečný notebook asi skolí jiná závada.