CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

ASUS Lamborghini VX2

Tento luxusní notebook se u nás prodával ve druhé polovině roku 2007 za cenu přesahujících v plné výbavě 80000,- Kč. Za tyto peníze nabízel notebook exluzivitu a mimořádný výkon, výbavu a nadstandardní funkce.  Notebook Lamborghini VX2 byl osazen na té dobu špičkovou grafickou kartou od společnosti nVidia. Jak dobové recenze uváděly:
„Grafická karta GeForce Go 7700 512MB se postará o bezchybný a rychlý grafický výkon ve všech náročných hrách a aplikacích…“

Bohužel po několika letech provozu těchto notebooků se ukázalo, že výkon je sice rychlý, ale už ne bezchybný. nVidia opět nezklamala a její grafický čip se stal hlavní příčinou všech poruch. Více…

Na obhajobu nVidie lze jen uvést, že často byly tyto notebooku skutečně zatěžovány jak hrami, tak i náročnými programy. To ve spojení s procesorem Core 2 Duo T7400 na frekvenci 2,16GHz znamenalo nemalou tepelnou zátěž a pokud se ještě neprovádělo pravidelné čištění chlazení notebooku, tak závada byla (je a bude) neodvratná.

Závada se projevuje klasicky, stejně jako u jiných notebooků. Po zpanutí se buď jen rozsvítí kontrolky a nic se neděje, nebo obraz má aftefakty, je rozpadlý nebo pokud je závada v počátcích nastává rozpad obrazu až po zahřátí.

Opravu provádíme výměnou GPU za NOVÝ obvod. Jedná se o nové revize obvodů u kterých by měla být odstraněna závada ( alespoň podle tvrzení nVidia) a měly by být tedy spolehlivější. Každopádně se oprava tohoto notebooku rozhodně vyplatí, protože se jednalo a jedná o unikátní notebook.