CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Dell Latitude D620, D630 černá obrazovka

Máte Dell Latitude D620 nebo D630 který se nezapne? nebo zapne, ale obrazovka je černá?

Víme co s ním je!

Modelovou řadu Latitude lze bez jakýchkoliv okolků označit za zařízení, které je primárně určeno spíše pro pracovní účely, čemuž napovídá samotná konstrukce a vybavení notebooku. Lze ho samozřejmě uplatnit ale i na domácí použití. Podlouhlý tvar prozrazuje mnohé o poměrovém uspořádání displeje, které je v tomto případě širokoúhlé. Typická světlá šedá je hlavní barevnou dominantou vnější části Dell Latitude D620. Díky přísadám hořčíkové slitiny působí plastový kryt velice pevným a dobrým dojmem. Ani časté a pravidelné otevírání notebooku nesnižuje žádným způsobem onu odolnost a stálost použitých plastů.

Kromě lehce zaoblených tvarů a bytelné konstrukce je zákazníkovi nabídnuta i další řada opatření a zabezpečení, které se týkají hlavně vnitřních částí zařízení. Tím nejpodstatnějším prvkem je bezpochyby pevný disk, který je chráněn technologií StrikeZone, která dokáže v případě nečekaných pádů a nárazů rychlým způsobem ochránit uložená data. Další bezpečnostní prvky se skrývají hlavně v univerzálních utilitách, které se zabývají zabezpečením dat a zálohováním.

Bohužel nikdo není dokonalý a i tento notebook má své chyby. Objevuje se chyba v grafickém adaptéru na základní desce. Při zapnutí se jen rozsvítí kontrolky, ale obrazovka je černá, nebo se obraz rozpadá. Je to způsobeno cyklických střídáním teploty a kolísavou termální expanzí. Stojí za tím výrobní chyba u Nvidie, která způsobila značné problémy. Navíc projevení chyby pomáhají i sami uživatelé, kteří si berou notebook například do postele, nebo jiných prašných míst a způsobují tím přehřívání (každému notebooku prospěje pročištění). Naštěstí tato chyba není neopravitelná a servis si s tím poradí.

28