CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archivy

Rubriky

Dell Studio 1555 nejde zapnout

Má na displeji pruhy? Obraz je rozsypaný? Nejde zapnout? Nefunguje ani na externím monitoru? Stalo se to více lidem… Ale my to umíme opravit!

Každý notebook má své mouchy a mušky. Někde je to lesklý povrch, na kterém zůstávají otisky, jinde zase lesklý displej na kterém je vidět každé smítko. Notebook je těžký a nepřenosný, nebo je třeba moc malý. Ať tak nebo tak, to jsou prostě kosmetické vady a nedostatky, ale některé notebooky mají i své vnitřní mušky a mouchy a ty se objevují většinou těsně po uplynutí záruční doby.

U našeho Dellu je to grafický čip. Stane se, že úplně přestane fungovat. Občas se rozsvítí kontrolky a na obrazovce se nic neděje. A i když se připojí na externí monitor, tak nefunguje. Občas to začne jako pruhy na obrazovce, nebo se obraz zdá rozsypaný. Nakonec přestane fungovat úplně.

Tato chyba je pro tento model typická a je nutné čip vyměnit za nový, neporuchový. Na výměnu čipu dáváme 3 měsíce záruku. Pokud je s notebookem něco špatně zpravidla se to v těchto třech měsících projeví.

Také se může stát, že se notebook začne přehřívat. Tento problém by mělo odstranit pravidelné čištění. Doporučuje se notebook pročistit tak jednou ročně, podle toho jak moc se vyskytuje v prašném prostředí (deka, postel, gauč, sedačka…)