CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

Výkonný, elegantní, slušně vybavený notebook za příznivou cenu, ale stejně jako nikdo není dokonalý, tak i žádná věc není úplně dokonalá…

Fujitsu Siemens Amilo Pa2548 je výkonný, elegantní, slušně vybavený notebook za příznivou cenu. Postaven je na platformě mobilních procesorů firmy AMD.

41

15.4 palců velký širokoúhlý WXGA TFT displej BrilliantView má rozlišení 1280 x 800 bodů (poměr stran 16:10) a o kvalitní grafiku se stará grafická karta NVIDIA GeForce 8400M G se 128 MB vlastní grafické paměti.

41a

Operační paměť je v závislosti na konfiguraci 1 – 3 GB, celkově je možno osadit maximálně 4 GB RAM. Jako moduly jsou použity paměti DDR2 s frekvencí 667 MHz. Pro Vaše data a aplikace je určen 160 – 320 GB SATA disk s 5400 otáčkami za minutu; jako optická mechanika byla použita kombinovaná DVD vypalovací mechanika. Ta umožňuje zápis, přepis i čtení dvou hlavních formátů DVD disků – DVD+R/RW a DVD-R/RW s podporou dvouvrstvých medií.

41b

Nato jak byl notebook zpočátku chválen, tak se tak úplně nevyvedl. U některých se jeho chyby projevit nemusí, ale dost často to tak je. Stane se, že se notebooku jen rozsvítí kontrolky a obrazovka je stále černá, má rozpadlý obraz, nebo jen problikne a pak nic. V některých případech se „raději“ nezapne vůbec.

41c

Vadný chipset a grafický adaptér základní desky se velmi často prokazují svojí vadností a technici je mají na stole co týden. Sami lidé umějí vadě grafiky pomoci tím, že nechávají notebook jet v prašném prostředí (je jím třeba i postel) a zapomínají ho nechat vyčistit. Na uživatelské úrovni je téměř nemožné notebook opravit, takže místo toho abyste se v něm pokoušeli „hrabat“ sami, raději ho doneste profesionálním technikům do servisu.