CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

HP Pavilion DV6000, DV9000 po zapnutí pípá, artefakty na LCD

Notebook po zapnutí roztočí ventilátor, rozsvítí LED a několikrát zapípá. Na displeji není nic vidět (zůstane černý) a notebook dále nereaguje? A nebo jsou vidět na displeji artefakty – rozpadlý obraz? Ano, to je nejčastější závada těchto notebooků. Problém spočívá v závadě GPU (grafický adaptér – grafika – „grafická karta“) nebo v chipsetu. Obojí pochází z produkce NVidia a bohužel tyto čipy trápí velmi velká poruchovost a to ve všech noteboocích, kde byly použity… Jak na opravu?

Oprava základní desky spočívá ve výměně GPU nebo chipsetu (někdy i obojího). U těchto modelů je situace složitější o to, že výrobce oba obvody zalil speciálním epoxidem, který pouzdro obvodu pevně spojuje se základní deskou. Na jeho odstranění však máme speciální technologii a nic nebrání výměně za nový obvod.

Zde bych jen rád varoval před případnými návody na zaručené opravy, které se šíří po internetu. Návody na přitlačení obvodu kusem kartonu, ohřátí GPU fénem nebo horkovzdušnou pistolí, zaručený reflow, atd. Ano, sice tyto opravy často vedou ke zprovoznění notebooku, ale jen na krátkou dobu. Jediný korektní postup je výměna za NOVÝ (a ne použitý) obvod.

Tuto opravu provádíme za cenu do 3500,- a přestože je dražší než jen „přepájení“, tak zaručuje trvalý výsledek.

Neplaťte tedy zbytečně za pochybné opravy, které častou vedou i k nevratnému poškození základní desky.