CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

IBM Lenovo R500 rozsvítí se kontrolky a nic nedělá, nezapne se

Rozsvítí se kontrolky, slyšíte ventilátor, ale notebook nenaběhne? Vůbec se nezapne? No to snad ne! Ale žádné strachy, víme co s ním je 🙂

Velice odolný a výkonný notebook s vysokým standardem zabezpečení. O bezpečnost se stará čtečka otisku prstů, heslo pro pevný disk a Norton Internet Security software. Šasi je vyrobeno ze super elastického polykarbonátu s magnéziovým rámem displeje. Vylepšený systém chlazení dělá z ThinkPadu R500 tišší zařízení než kdykoliv předtím. Pro pohodlné ovládání je integrován trackpoint i touchpad. Grafická karta ATI Mobility Radeon 3470 s vlastní 128 MB pamětí z něj dělá notebook vhodný i na hry.

Tenhle sice ne úplně nejnovější brouček toho zvládne na své poměry hodně, takže notebook není zklamáním, i když si udržel vzhled „krabice“, jako všechny notebooky od IBM. Bohužel ke svým plusům si musí přidat také nějaký ten malý mínus. Naším mínusem je chyba v chipsetu základní desky. Notebook se kvůli této chybě buď nezapne, nebo se stále dokola restartuje. Výměna chipsetu je otázkou několika málo dní. Chipsety zásadně měníme za nové, přímo od výrobce a s novou revizí podkladového substrátu, která by měla zaručit vyšší životnost oproti původnímu.

32a