CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Výměna LCD konektoru u notebooku Macbook

Nefunguje Vám LCD panel u Vašeho Macbooku? Polili jste si notebook tekutinou? Pak je tento článek přesně pro Vás!

Poškození LCD konektoru je poměrně časté poškození notebooku a to zejména z toho důvodu, že si za něj majitel často může svou nešikovností.

Obvyklou příčinou bývá tzv. „vytopení LCD“ – což není nic jiného, než že se Vaše zařízení dostane do styku s kapalinou, k čemuž dochází většinou nepozorností.

Může se jednat o obyčejnou vodu, ale například i mnohem horší tekutiny – čaje, Coca-Colu, energetické drinky. Voda je samozřejmě nejméně agresivní, ale i voda sama stačí, aby na konektoru došlo ke zkratu, který způsobí jeho následné zahoření.

Pokud ke zkratu a zahoření nedojde, není ovšem ještě vyhráno – pokud není zařízení odborně ošetřeno, vysušeno a vyčištěno, může dojít v delším časovém horizontu k oxidaci, která po čase způsobí stejný výsledek, jako kdyby konektor prostě zkratoval.

Samotná výměna je bohužel velmi odborně a technicky náročná, proto jí v žádném případě nedoporučuji provádět doma – nejspíš by jste k ní neměli ani vhodné vybavení.

Z těchto důvodů se taková oprava může vyšplhat až na několik tisíc korun, v závislosti na rozsahu poškození a modelu Macbooku.

Nejprve musí dojít k odpájení vadného konektoru, které se nejčastěji provádí horkovzdušnou pistolí.

84

Po vyjmutí je potřeba připravit si nový konektor, který bude na vyčistěnou desku následně napájen.

Ve finální podobě vypadá deska zase jako nová!

Stačí s notebookem přijít na jednu z našich poboček (Kladno, Praha) nebo notebook zaslat na pobočku Kladno.

Popřípadě na našich stránkách objednat svoz a následující pracovní den si pro Váš zabalený notebook přijede přepravní služba PPL. Není nic snadnějšího než nechat notebook opravit.
Pokud se Vám cena opravy nebude líbit, nabízíme také odkup notebooků.