CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Závady u nového iPhone 6

Nedávno byla představena nejnovější generace vlajkové lodi společnosti Apple mezi mobilními telefony řady iPhone – modely iPhone 6 a jeho větší verze iPhone 6+.

Je pouze několik dní na trhu, ale už se začínají dostavovat první poruchy.

Novinky v podobě iPhone 6 a jeho většího sourozence iPhone 6+ uvedené na trh 19. září 2014 v USA a dalších 10 zemích se nás dočkaly zahájení prodeje až o více než měsíc později – 24. října 2014.

V obou případech zahájení prodeje provázely již typické, masové akce, ve stylu dlouhých front a půlnočního zahájení prodeje.

Navzdory poměrně krátké době, po kterou se toto mobilní zařízení společnosti Apple vyskytuje v oběhu, bylo zaregistrováno poměrně vysoké procento poruchovosti, ať už klasických chyb z nepozornosti, které jsou typické pro křehká mobilní zařízení společnosti Apple – prasklý display, promáčklý, či odřený kryt, nebo například zaseklé tlačítko Home Button.

Mimo těchto, pro Apple již klasických závad, iPhone 6 a iPhone 6+ vykazují i nové defekty, několik dokonce vycházejících z nedokonalého designu a zpracování.

Rozhodně nejznámnější vadou nového iPhone, která prolétla internetem, zejména Facebookem a dalšími sociálnimi sítěmi kde se záhy stala viralem, je ohýbající se iPhone 6+, nešvar též označovaný jako „#BendGate.“

Kombinace zpracování, použité materiály (zejména poměrně měkký a snadno tvarovatelný hliník), společně s velkou úhlopříčkou a nízkou tloušťkou zařízení, údajně způsobila to, že se některé z prvních iPhone 6+ v oběhu, zejména v kombinaci s neopatrným a hrubším zacházením, mohly teoreticky vyústit v ohnutí těla telefonu. Údajně k této závadě docházelo při nošení v kapse u kalhot.

Její závažnost můžete posoudit ostatně sami.

Méně známou závadou je to, že některé kusy nového iPhone mohou údajně zachytit vlasy během telefonování, kdy následně dochází k jejich vytržení. Tato chyba, která záhy na Twitteru dostala posměšnou  přezdívku „#HairGate,“ případně v pánské modifikaci také „#beardgate“ je způsobena nedokonalým zpracováním a vzniklou mezerou mezi sklem displaye a zadním hliníkovým krytem.

Další, vzácnou závadou, ke které může teoreticky dojít pouze u modelů iPhone 6+ s největší možnou pamětí 128GB. Jedná se o náhodné spadnutí systému a následný restart celého telefonu. K tomuto problému dochází, s největší pravděpodobností, chybou vyvolanou použitými moduly TLC NAND flash pamětí.

Poslední, poměrně běžnou závadou, která se vyskytuje u novinky společnosti Apple je problém s fotoaparátem. Tento problém se také vyskytuje výhradně u modelu iPhone 6+. Nejde o nic jiného, než že, ani pokud je iPhone perfektně stabilní, dochází k rozostřeným a rozmazaným fotkám i videím.

Tolik k závadám u nových Apple produktů a mobilů iPhone 6 a 6+. Na většinu těchto vyjímečných závad by se měla vztahovat záruka výrobce. Ale pokud ne, nezoufejte. Na všechno ostatní jsme tu my, na všechno ostatní je tu NBservis.

135