CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

Acer Aspire One nenaběhne

Opět se nám podařilo zachytit častý problém s jednou řadou notebooků.

Tentokrát se jedná o malé netbooky Acer Aspire One a týká se velké části modelových řad. Závada se projevuje tím způsobem, že ze dne na den notebook nejde zapnout. Po stisku tlačítka se kontrolka rozsvítí zeleně, je slyšet disk ( pokud nemáte verzi s SSD diskem) ale na displeji se nic nezobrazí.

Více o závadě…

I přesto, že se jedná o malá o malý a lehký notebook, který není nadměrně zahříván a namáhán, vyskytuje se u něj jedna velmi častá závada. Výrobce zřejmě zvolil nevhodné paměti, které jsou integrovány na základní desce a ty jsou zdrojem problémů. Notebook v základu obsahuje 512MB DDR2 integrované na základní desce. A zde je problém. Jeden z čipů se velmi často porouchá a notebook pak nefunguje. Bohužel nelze integrovanou paměť deaktivovat a má vyšší prioritu než přidaná paměť ve slotu.

Oprava je naštěstí jednoduchá a po rychlé diagnostice lze určit ten konkrétní vadný obvod RAM a provést jeho výměnu za nový. Zajímavé také je, že se nám zatím nestalo, že by se nějaký opravený notebook vrátil na reklamaci s jiným vadným obvodem RAM.Cena opravy je stanovena pod 2000,- a pokud je tedy Váš notebook  v dobrém stavu, tak se oprava ještě vyplatí.

Zde je vidět základní deska před opravou (jsou vidět jen 3 obvody RAM)

9a

Obvod DDR RAM připájený na původní desce (ilustr. foto)

9b

Nový chip před připájením (ilustr. foto)

9c