CZC.cz

jsme výhradní pozáruční servis
CZC

Filtrovat dle:

Archiv

Rubriky

HP 4520s nejde zapnout

Jste majiteli tohoto notebooku a nejde Vám zapnout? Rozsvítí se jen kontrolky?

Pak je tento článek přesně pro Vás!

Pokud jste majiteli tohoto elegantního notebooku značky Hewlett-Packard, již možná jste se,ať už osobně, ži pouze zprostředkovaně setkali s tím, že notebook nejde zapnout.

Jediné, co se při pokusu o zapnutí stane, je, že se rozsvítí kontrolky. Nebo je také možné, že se notebook zapne, ale na LCD panelu se zobrazují pouze barevné pruhy, či jiné útvary (tzv. „artefakty).

Toto je pro model 4520s bohužel typická závada, se kterou se v našem servisu setkáváme denně. Nejčastěji se jedná o problém s grafickým adaptérem na základní desce.

Grafický adaptér, původce všech problémů, je na následující fotografii označen červeným kruhem:

87

V takovém případě je nutné notebook celý rozebrat, vadný grafický adaptér odpájet a připájet nový, funkční. V tomto se lišíme od ostatních servisů, kde Vám rovnou vymění celou desku za novou a tím se cena může vyšplhat do opravdu vysokých částek. My se snažíme o přesný opak – držet cenu co nejníže a ulehčit tak Vaší peněžence.

Oprava je poměrně náročná, jak časově, tak zejména po technické stránce. Proto důrazně nedoporučujeme se o opravu pokoušet doma.

Raději si sjednejte náš svoz a podstupte Vaše zařízení diagnostice zdarma – pro ujištění že se jedná skutečně o GPU. Potom následuje nacenění a pokud s cenou budete souhlasit, tak také realizace opravy. Pokud ne, pošleme Vám notebook zpět a žádnou opravu neplatíte.

Jako ideální se nám také jeví nechat Vaše zařízení vyčistit od všech nečistot, prachu, atd.

Běžná cena čištění je 499 Kč, ale s opravou notebooku je pouze za 299,- a působí jako prevence před opakováním podobných situací, jako je takto.

Samozřejmě, že na tuto opravdu, stejně jako na ostatní, se vztahuje 3 měsíční záruční doba, pro Váš pocit klidu a jistoty.